20.3.2015

Ciao potápníci i plážový povaleči

Taxme se před tejdnem vrátili z Manjany, tedy teď už je lepší asi říkat z bejvalej Manjany ze Sumartinu a jakkoliv sem tam jezdil 20 let budovat, tak tentokrát čistě destruovat a věřte mi, že to jednak de podstatně rychlejc a jednak je to neobyčejně blbá práce plná negativních emocí, i slzička ukápla. Vydupala se z kozího chlívku bez cesty pro auta, bez přívodu vody, elektriky…no a teď to všechno ničime. Cesta zpátky nejni, se zbabělcema a podrazákama se prostě dělat nic nedá.  Já už to táhnout nemůžu a nechci, ale cítím zodpovědnost za už nasmlouvaný lidi a penziony, ale taky bych se rád chtěl podívat do očí všem, se kterýma sme celý léta spolupracovali nebo k nám rádi jezdili. Takže ač by to letos už nemusel bejt můj problém, zrovna teď jsem stěhoval do Čech  po patnácti letech působení u nás padesátihlavou partu biologů z UK ( tedy tunu jejich harampádí ), zajišťuju bezprovizně klientelu majitelům penzionů, který nám spoustu let poskytovali veškerou kapacitu a na naše ukončení absolutně nebyli připravený ani upozorněný,  zajišťuju potápění pro už nasmlouvaný lidičky a ty, kdož se s Manjanou prostě nedokážou úplně tak narychlo rozejít, likviduju zařízení na pronajmutých plochách, rozprodávám vercajk a  - jinak to prostě nešlo, prodaná do dobrých rukou je i poslední loďka Dylina. No a pak je tady eště nevyřešenej děcák z Dolního Lánova, kterej u nás byl gratis na prázdniny možná taky už desetkrát, ale o tom napíšu až dolejc. Ačkoliv na webu je napsáno, že dál nefungujem, na srpnovej termín co tam sem, se přihlásilo kvantum lidí a první tři srpnový tejdny sou úplně full. Možná jedině čistě pro povaleče bych eště hezkej bejvák  sehnal, ale pro potápníky už fakt ne. Musel jsem pro party přidat i turnus v květnu a červu, přičemž ten první je už taky plno, v termínu 27.6.-4.7. eště něco místa je a podzimní termín na konci září je už obsazenej taky. Pokud ale chcete na tomhle krásným místě jen pobejt , povalovat se na pláži a chodit na vejlety, tak třeba v červenci, červnu a září je eště dost míst  i v těch nejoblíbenějších apartmánech. Cena je nižší než kdykoliv předtím, platíte přímo majitelům a ohodně míň , než mají v ceníku. Stačí mi napsat na mejlík Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a já už to zařídím.
No a teď teda eště k tomu děcáku. Dlouho sem zvažoval, jestli o tom vůbec psát, nebo jestli to nejdřív konzultovat…..nakonec to ponechám v tejhle syrovej podobě, kde třeba nebude každej údaj naprosto přesnej, ale pevně věřím, že stejně jako sme dokázali společně hodně pomoct děcáku v Keni, kde se Manjana jmenuje hlavní budova pro stovku malejch holčiček, tak to zmákneme i tady. Předesílám, že pokud odezva nebude, na pohodu to zvládnu sám, ale tak nějak mi přijde, že kolektivně to bude mít větší přesah a sílu. Určitě spousta z vás se s děcákem z Lánova na Manjaně potkala.  Parta dětí v karavanech, co si neskutečně užívala naší zátoku a nebyl s nima vůbec žádnej problém.  Naopak, jak se později proláklo, tyhle děti, který dostávaji kapesný v řádu korun, se zcela spontánně domluvili, že i oni budou přispívat na keňskej děcák, protože se mají  líp, než ty děti v Africe.  Tohle úžasný gesto zopakovaly několikrát a na našem FB se o tom dočtete víc. No a teď je tedy i pro tyhle děti utrum. Celý to od počátku organizovala Inka. Nesmírně obětavá ženská, věčně oběšená cikáňatama, která si je brala domů i na Vánoce, když o ně rodiče nejevili zájem. Poslouchejte stručně příběh tejhle svatej ženskej, která asi na mně bude za tohle nasraná, ale nemůžu jinak.  Vedle manžela měla ještě dva kluky, minimálně jeden, Venda - tak 18 let, s ní k nám jezdil a se vším nezištně pomáhal. Nejřív jí prchnul manžel s manželkou mýho instruktora ( v tu dobu nejlepší kamarádi ), co byl 3 měsíce na Manjaně . Po nějakých pěti letech u nás, kdy jsme se vždycky na jaře domlouvali na termínu, se Inka najednou odmlčela. Dlouho se nedělo nic, až přišel mail, abych pozdravoval zátoku, že už jí nikdy neuvidí, že má rakovinu. Neptám se nikdy na tyhle věci, takže nevím nic víc. Párkrát jsme si napsali, až začaly chodit zase optimističtější zprávy, že snad je ta svině zažehnaná a po roční pauze by rádi přijeli a já jim rád vyhověl. Všechno se vloni zdálo na lepší cestě, zase s ní přijel synek Venda a s ním si přisvojila nebo jaxe tomu říká, hned tři děti z děcáku. No a je to asi tak 14 dní, už sem se chystal spát když pozdě v noci dorazil mail…" Náčelníku, umřel mi Venda , obrátil se mi svět vzhůru nohama" Co dodat.  Jestli je někdo eště přesvědčenej, že je nějakej Bůh, tak v tom má teda pěknej bordel. Do toho si Inka na netu přečetla zprávu, že i Manjana, kterou měla tolik ráda - končí. …. Sakra , takhle to přeci nenecháme! Aspoň tuhle minimální záležitost sem jí slíbil obstarat pro ní a děti. Jaxem podotknul, nejni problém to zaplatit, ale domnívám se, že mnohem větší účinek to bude mít jaksi "od nás", než jenom ode mně. Přitom "od nás" to bude už ve chvíli, kdy dorazí jediná koruna. Po započtení všech mých množstevních bonusů na ten pobyt stačí 10 tisíc kaček, takže pokud někdo máte chuť se připojit, pošlete prosím jakoukoliv částku na 660013544 / 5500 pod vs. 777 . Díky .      Náčelník


Of course, possible side effects caused by the poor quality of drugs and public access to your personal information. Canadian RX Pharmacy http://canadiantoprx.com/buy-nolvadex-online-cheap/ is known as a customer-oriented platform that cares about the maximal safety of its clients and the protection of their vulnerable information. Trusted privacy policy and high confidentiality level prevent any type of data leakage, so you may be confident your personal, payment, delivery and medical information will never be passed to third parties.